Геодезичні вишукування під будівництво сонячних електростанцій і батарей
Енергетична незалежність
Енергії, яку сонце дає Землі за 10 хвилин вистачить на задоволення потреб людства на цілий рік. Не дивно, що будівництво сонячних електростанцій і батарей з великою швидкістю поширюються по всьому світу і займає пріоритетне місце в розвитку енергетики в Україні.
Сучасна сонячна електростанція являє собою інженерні споруди, перетворюють сонячну радіацію в електричну енергію. Як і кожен об’єкт, сонячні електростанції зароджуються за допомогою проведення інженерних геодезичних вишукувань на території, відведеній під забудову, які включають в себе: топографічну зйомку за допомогою геофізичних пристосувань, що вимірюють відстані і інші необхідні величини; геологорозвідку ділянки і винесення меж земельної ділянки на місцевість.
Топографічна зйомка
Інженерно-геодезична зйомка вдає із себе роботу з приладом, створеним для побудови горизонтальних, похилих, вертикальних площин, а також прямих кутів. Результати якого, використовують для створення топографічної карти території, на якій будуть споруджені сонячні електростанції або батареї.
Винесення меж в рамках будівництва сонячних електростанцій
Після оформлення землевідведення і прав власності, межі дільниці виносять в натуру (на місцевість). Це означає, що всі поворотні точки території, виділеної під забудову, переносять з правовстановлюючих документів на реальні земельні володіння. Для фіксації меж застосовуються спеціальні геодезичні мітки – репери.
Геологорозвідка ділянки
Для спорудження сонячних електростанцій необхідний фундамент, міцність якого залежить від норм ґрунтів земельної ділянки. Геологами створюється сітка розміщення свердловин для подальших бурових робіт, прикріплених до геодезичної зйомки, відбираються проби з шурфів, буріння яких виконано відповідно до сіткою і робиться лабораторний аналіз цих зразків.