Інженерно-геологічні вишукування для реконструкції будівлі методом проходки шурфів

Опубликовано: 15.02.2020 в 09:08


Шурф – вертикальна (рідко похила) гірнича виробка квадратного, круглого або прямокутного перерізу, невеликої глибини (рідко більше 20-30 м), прохідна з земної поверхні для розвідки корисних копалин, при інженерно-геологічні дослідження, для вентиляції, водовідливу, транспортування матеріалів, спуску і підйому людей і для інших цілей. Площа поперечного перерізу шурфу – від 0,8-4 м². Форма поперечного перерізу підрозділяється на кругле або прямокутне, рідко квадратне. У м’яких грунтах шурфи проходяться за допомогою ручного інструменту – лопат, ломів, а витягнутий грунт піднімається на поверхню з використанням відра і мотузки. У пухкому грунті стінки шурфів закріплюються балками і настилом для запобігання осипання. Шурф призначений для обстеження ґрунтової основи та фундаменту.

інженерно-геологічні вишукування для реконструкції будівлі методом проходки шурфів 24 січня 2020 роки до нас звернувся замовник з проханням провести інженерно-геологічні вишукування для реконструкції корпусу шляхом проходки двох шурфів.

Під час обговорення всіх питань, визначення завдань і плану робіт, було поставлено конкретне час на виконання всіх видів досліджень.

Вже 27 січня 2020 року група наших фахівців, в кількості трьох осіб – двох геологів і геодезиста, виїхала на об’єкт для проведення геологічних і геодезичних вишукувань.
Вся робота була проведена за допомогою високоточного обладнання:

 • Приймач ElNav M3
 • GNSS приймач ElNav i70

Це швидкі і високоточні прилади, які дозволяють ефективно виконати геодезичні та будівельні проекти, а також визначити географічні координати Вашого поточного місцезнаходження антени приймача.

 • Електронний тахеометр Trimble S3 – Геодезичний інструмент, призначений для вимірювання відстаней, горизонтальних і вертикальних кутів, і визначення значень їх функцій.

Так само, у Вас є можливість замовити аерофотозйомку своєї ділянки з висоти пташиного польоту. Для виконання такої зйомки, наша компанія надає:

 • Електронний тахеометр Trimble S3 – Геодезичний інструмент, призначений для вимірювання відстаней, горизонтальних і вертикальних кутів, і визначення значень їх функцій.

Так само, у Вас є можливість замовити аерофотозйомку своєї ділянки з висоти пташиного польоту. Для виконання такої зйомки, наша компанія надає:

 • Квадрокоптер DJI Mavic 2 Pro – Отримані при аерофотозніманні дані особливо застосовні при визначенні меж ділянки і об’єктів, які розташовуються навколо нього.

Інженерно-геологічні вишукування для реконструкції будівлі методом проходки шурфів

Група геологів проводила роботи, використовуючи малогабаритну бурову установку “Storm” для того, щоб пробурити свердловину, вилучити моноліти грунтів і визначити їх фізико-механічні властивості в лабораторії.

Згідно з технічним завданням і нормативною документацією, на досліджуваній ділянці пробурено 2 розвідувальні свердловини глибиною 8,0 м і 2 розвідувальні шурфи. Глибина, кількість і місце розташування свердловин погоджені із замовником. Були відібрані зразки ґрунтів з глибин від 1,0 до 8,0 м.
На період пошуків (січень-лютий 2020р) грунтові води на ділянці досліджень залягають на глибині 3,2-3,9 м (абс. Відм. 15,5 м).

Інженери-геологи, по прибуттю в наш інженерний центр, відправили проби грунту і води в лабораторію, з метою проведення хімічного аналізу водної витяжки грунтів та хімічного аналізу грунтових вод.

Хімічний аналіз водної витяжки грунтів в лабораторії

Результати водної витяжки виявили, що грунти, за найгіршими показниками – неагресивні до бетону марки W4 і неагресивні до залізобетонних конструкцій (відповідно до Держстандарту Б В.2.6-145-2010). Корозійна агресивність грунтів до алюмінієвих оболонок – висока, до свинцевим – середня, до стали – низька.

Хімічний аналіз підземних вод в лабораторії

Хімічний аналіз грунтових води виявив, що за ступенем впливу на бетон марки W4, вода неагресивна до портландцементу по ГОСТу Б В 2.7 – 46 -2010. За ступенем агресивного впливу на арматури залізобетонних конструкцій, вода не агресивна при постійному змочуванні і слабоагресивних при періодичному змочуванні.

Під час лабораторних досліджень грунтів та хімічного аналізу води, відділ геодезистів приступив до отрисовке зйомки і складання топографічного плану місцевості.

 1. На плані вказані всі споруди і комунікації на ділянці, а також абсолютні позначки місцевості.
 2. Зазначено 2 свердловини, які були пробурені в певних місцях на ділянці і вказані на плані розташування свердловин, (з абсолютними відмітками 18,7-19,4 м), а також вказані 2 розвідувальних шурфу.

Тим часом, після отримання бурового журналу від геологів, зйомки від геодезиста і даних з лабораторії, фахівці камерального відділу приступають до етапу робіт, який включає в себе складання звіту і надання рекомендацій перед ремонтними роботами.

На інженерно-геологічному розрізі вказано наявність всіх інженерно-геологічних елементів, глибина їх залягання і потужність. За даними, наданими фахівцями камерального відділу, виявлено:

 1. Інженерно-геологічні вишукування для реконструкції будівлі методом проходки шурфів Ділянка складається з декількох інженерно-геологічних елементів:
 • ІГЕ-1 – Насипна грунт (пісок, суглинок, будівельне сміття);
 • ІГЕ-2 – Пісок дрібний, малому ступені водонасичення жовто-сірого кольору;
 • ІГЕ-3 – Пісок дрібний, насичений водою, світло-сірого кольору.

2. На денній поверхні даної території не виявлені які-небудь прояви інженерно-геологічних процесів (воронки, провали і т.п.).

З несприятливих сучасних фізико-геологічних процесів і явищ в межах описуваної території, слід зазначити потенційну подтопляемості території (УГВ = 3,2-3,9 м).

При необхідності інженерної захисту території від підтоплення слід передбачати комплекс заходів, що забезпечують запобігання підтопленню територій і окремих об’єктів в залежності від вимог будівництва, функціонального використання та особливостей експлуатації, охорони навколишнього природного середовища, усунення негативних впливів підтоплення відповідно до вимог ДБН В.1.1-25 .

В якості основних засобів інженерного захисту території від підтоплення, виходячи з економічної доцільності, слід передбачати один з наступних методів:

 • обвалування;
 • штучне підвищення поверхні території;
 • споруди з регулювання і відведення поверхневого стоку;
 • дренажні системи;
 • інші захисні споруди.

Паралельно виконання камеральних робіт, наш фахівець в галузі геодезії приступає до одного з важливих етапів – погодженням об’єкта у всіх необхідних інстанціях. За даними стало відомо, що на об’єкті виявлені водопровідні комунікації, лінії електропередач і комунікаційні мережі, які були узгоджені в відповідних інстанціях.

5 лютого 2020 року замовнику були відправлені електронні копії звітів, а також вислані оригінали.

Не нашли что искали? Свяжитесь с нами!

Мы ответим на любые вопросы


Заказать бесплатную консультацию

Прием звонков

Ковинчук Лидия
Ковинчук Лидия
Перемитько Сергей
Перемитько Сергей
Ткаченко Ирина
Ткаченко Ирина
Консультант по инженерным изысканиям
(098) 014 81 70
Геология

Пример геологического отчета

Посмотреть
Геодезия

Пример геодезического отчета

Посмотреть
Наш прайс
Геологические работы Цена (грн)
Геология участка частного жилого дома (коттеджа) от 5000
Геология участка промышленного строения (склад, цех, подстанция, автозаправки, фабрики, комбинаты, и пр.) от 10000
Геология участка для высотных жилых домов от 40000
Геология для проектирования линейных сооружений (ЛЭП, водопроводы, авто и железные дороги, и пр.) от 2000 за 1км
Геология участка для площадной разведки (солнечные батареи, орошения полей, разведка карьеров, и пр.) от 1000 за 1га
Средняя стоимость бурения 1 п.м. (с техническим отчетом) для инженерно-геологических изысканий от 350 за 1 п.м.
Геодезические работы Цена
(грн)
Вынос границ 1500
Разбивка осей коттедж 1600
Топосъемка 1:500
(участок под коттедж)
2000
1 ГА топосъемка 1:500
(не застроенная)
1000
1 ГА топосъемка 1:500 (промышленная зона) 4500
1 км топосъемка для линейных сооружений (поле) 4000
1 км топосъемка для линейных сооружений (застроенная) 6500
Согласование всех коммуникаций 4000
Рекомендательные письма наших клиентов
Наши преимущества
Скорость выполнения

Мы работаем в сжатые сроки. Мы не любим растягивать свою работу, залерживать и тратить в пустую драгоценное время наших клиентов. На этапе обсуждения заказа, мы четко ставим нужный срок для проведения своей работы и укладываемся в него без всяких задержек.

Качество работы

Не смотря на большую скорость нашей работы, мы выполняем все поставленные задачи качественно и надежно. Наш огромный опыт в сфере геологических изысканий позволяет нам выполнять работу профессионально и с грамонтным подходом.

Низкие цены

То, что мы работаем быстро и качественно, никак не сказывается на цене. Мы предлагаем нашим клиентам приятные цены и регулярные акции для большей лояльности клиентов. Мы работаем по принципу цена/качество. За адекватную цену Вы получаете профессионально выполненную работу.

Комплексный подход

Обратившись к нам, Вы получаете комплексное решение той или иной задачи. Обратившись к нам, Вам не нужно больше ничего параллельно искать, где заказать дополнительно различные услуги. Мы предоставляем шикрокий спектр услуг в области инженерных изысканий.

Цена геология участка
Этапы геологических работ в

 • Предварительное изучение архивных документов, относящихся к участку строительства (если они есть).
 • Проведение полевых работ: бурение разведочных скважин, определения уровня грунтовых вод, отбор проб грунта и воды.
 • Лабораторные исследования проб грунтов и воды.
 • Камеральная обработка полученных полевых и лабораторных данных. Составление отчета, по результатам предыдущих этапов.
Цена геодезия участка
Виды геодезических работ в

 • геодезические изыскания для проектирования промышленных и гражданских объектов
 • Инженерно-геологические изыскания с согласованием
 • геодезическая съёмка для линейных сооружений
 • выкопировка 1: 2000, ситуационный план для поключения электричества и других коммуникаций
 • топографический план М 1: 500 и М 1:2000 территории любой площади
 • сопровождение при строительстве зданий и сооружений
 • промеры глубин водоемов
 • маркшейдерская съемка породных отвалов и карьеров с подсчетом обемов
 • исполнительная геодезическая съемка для ввода объекта в эксплуатацию
 • Вынос репера и границ участка в натуру
Сертификаты
Наши отзывы
Наши клиенты
Инженерно геологические изыскания для строительства Геология под фундамент Геология под коттедж Инженерная геодезия Инженерно геодезические изыскания Геодезия участка Нивелирование местности Выкопировка земельного участка
Copyright GEOBEST 2019
Call Now Button